Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Garastāvoklis

Тagad pienācis laiks noskaidrot, kas tad ir mūsu garastāvoklis, no kā tas ir atkarīgs, kādi ir laba vai slikta garastāvokļa iemesli, kāds tas mēdz būt, un vai to ir iespējams vadīt. Sāksim pēc kārtas

Kas tad ir garastāvoklis?
Nastroenie
Faktiski tas ir tāds emociju stāvoklis, kas nosaka visu cilvēka uzvedību. Saskaņā ar psihologu apgalvojumiem, ar garastāvokli ir jāsaprot tāds pastāvīgs emociju darbs, t.i. nepārtraukts mūsu apziņas un instinktu, mūsu galvas smadzeņu emocionālais process, kas atspoguļo konkrētās personas attiecību pret apkārtējo situāciju. Garastāvoklis parasti ir noturīgs un ilgstošs stāvoklis noteiktā laika periodā, kā arī tam ir neliela intensitāte.

Garastāvoklis atšķiras no jūtām ar to, ka nav vērsts uz kaut ko vai uz kādu, tas nav piesaistīts objektam, bet vien atspoguļo kopējo situāciju. (Tam parasti nav spilgti izteiktu ārējo izpausmju.)

Cilvēka dzīves tonuss nosaka tieši garastāvokli, kas ir atkarīgs no notiekošo procesu neapzinātas ietekmes, kas attiecas tieši uz konkrētā cilvēka personības vērtībām. Lielu lomu garastāvokļa veidošanā spēlē organisma fizioloģiskais stāvoklis. Tiešām, slimam cilvēkam labs garastāvoklis var rasties tikai atveseļošanās procesā un tad, kad izzūd sāpes.

Cilvēka garastāvokļa ietekmē mainās apkārt esošo cilvēku un notiekoši notik umu novērtējums. Tas var noteikt cilvēka mērķtiecīgumu un jaudu vienā vai otrā virzienā. Attieksme pret iespējamiem riskiem cilvēkam ar sliktu garastāvokli ir piesardzīgāka, tai pat laikā tad, ja garastāvoklis ir labs, cilvēki pazemina riskus vai vispār tos ignorē.
Nastroenie2
Ņemot vērā mūsu garastāvokli vadošo procesu neapzinātību, ir jāiemācās tos vadīt, un šeit bez laba psihologa palīdzības ir gandrīz neiespējami gūt panākumus.

Mūsu steidzīgajā laikmetā, kas nesas milzu ātrumā laika skalā, kas ir pārpludināts ar milzīgu informācijas plūsmu, ar gandrīz pārrautu saikni starp paaudzēm, kad dzīves pieredzes bagātie vecākie audzināja jauno paaudzi, psiholoģija paliek gandrīz par vienīgo veidu, kā tikt skaidrībā ar attiecībām ar apkārtējo un kļūt par patstāvīgu, veiksmīgu un savu emocionālo stāvokli pārvaldīt spējīgu cilvēku.

Bet tas dārgi maksā!

Turpinājums sekos.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!