Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Garastāvoklis, no kā tas ir atkarīgs?

No kā ir atkarīgs garastāvoklis?

Emocionālie stāvokļi, kas nosaka cilvēka garastāvokli, var radīt cilvēka dzīves uzlabojumu vai pasliktinājumu. Uzlabojošo emocionālo stāvokli ir pieņemts dēvēt par stēnisko, bet pasliktinošo – par astēnisko.
Emociy
Stēniskās emocijas nodrošina cilvēkam papildspēkus, dod spēku pieplūdumu, ja tā ir saprotamāk. Tulkojumā no grieķu valodas “stenoss” – nozīmē “spēks”. Šis emocionālais stāvoklis izpaužas ar paaugstinātu aktivitāti, darbīgumu un enerģētisku pacēlumu. Tas atspoguļo prieku, fizioloģisko un psiholoģisko spēku pacēlumu. Naids arī ir stēniska emocija.
Pastāv daudz paņēmienu, kad cilvēks paveic šķietami neiespējamo.

Astēniskās emocijas ieguvušas savu nosaukumu no grieķu vārda “astenoss”, kas tulkojumā nozīmē “vājums, bezspēks”. Tiešām, astēniskais emocionālais stāvoklis samazina cilvēka enerģiju, viņa aktivitāti un apspiež viņa darbīgumu. Tas izraisa skumju, ilgu un nospiestības stāvokli. Pat vienkāršāko darbību izpilde kļūst daudz sarežģītāka tādēļ, ka cilvēkam rodas apātija, nereti tiek traucēta kustību koordinācija, radot paralizējošu iedarbību uz cilvēka psihi, šausmu un baiļu emocijas. Gadās arī tā, ka tiek paralizētas cilvēka kustības, viņš nespēj pat paspert soli.

Stēniskā vai astēniskā emocionālā stāvokļa izpausmes lielā mērā ir atkarīgas no individuālām personas iezīmēm, nervu sistēmas īpatnībām. Viens un tas pats iemesls, piemēram, bēdas, var radīt vienam cilvēkam trauksmainu reakcijas stāvokli, tai pat laikā cits cilvēks, iespējams, nonāks nomāktā un bezpalīdzīgā stāvoklī. Tieši tāpat arEmociy3ī panākumi – dažiem cilvēkiem tas var izraisīt astēnisku spēku izsīkuma un skumju stāvokli.

Un tikai neliels cilvēku skaits spēj vadīt savas emocijas. Viņi spēj patstāvīgi, pēc savas vēlēšanās izsaukt to vai citu emocionālo stāvokli. To var un vajag iemācīties. Vērsieties pie laba psihologa, saņemiet konsultāciju un apgūstiet psiholoģiskā treininga kursu.

Viss ir jūsu rokās!

Veiksmi!

Turpinājums sekos.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!