Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Sīkāk par emocijām. 1.d.

Vissenākie pārdzīvojumi, ko esam saņēmuši mantojumā un kas piemīt visām dzīvām būtnēm, izpaužas labsajūtā – tas ir dzīvniecisko vajadzību apmierināšanas rezultāts, un neapmierinātībā, ja tās nav iespējams iegūt
Ikviena cilvēka emocionālā dzīve visās dažādajās izpausmēs iedalās afekta stāvoklī, pašās emocijās, jūtu paušanā, garastāvokļa maiņā un stresa stāvoklī.

Afekts

No visām emocionālajām reakcijām visjaudīgākais ir afekts. Tas ir ļoti spēcīgs savā izpausmē, rodas uz īslaicīgu periodu, paiet vētraini un kopumā aptver cilvēka psihi. Visbiežāk pašu reakciju, un arī pašus kairinātājus cilvēks neapzinās, nekontrolē tos, tāpēc bieži tie ir pilnībā nevaldāmi.
Ognennuy affekt
Pirms tā izpausmes ir vērojama zināma likumsakarība. Tas rodas tad, kad parādās jaudīgs motivācijas stimuls, kura realizācijai tiek patērēts daudz spēku, bet iegūtais rezultāts tai pat laikā ir nesamērīgi niecīgs. Lūk, šāds motivācijas, pūļu un rezultāta salikums parasti noved pie spēcīgākā afekta rašanās. Pats afekts kā emocionālais stāvoklis izpaužas ātri, noris vētraini un nereti to pavada kustību reakcijas izmaiņas un citas strauji notiekošas individuālās novirzes. Tā ir galvenā atšķirība no jūtām un pašām emocijām.

Ir raksturīgi, ka tas bloķē ceļu uz normālas un saprātīgas uzvedības izpausmi, turklāt atstājot uz ilgu laiku atmiņā spēcīgākās emocionālās un uzvedības sekas. Šeit ir vēl viena atšķirība no pašām emocijām un jūtām, kas iztiek tikai ar īslaicīgo atmiņu.Afektu pārliecināšanas līdzeklis!

Un vēl, ja afekta reakcijas izpaužas bieži, psihes emocionālais spriegums tiek tik ļoti sasprindzināts, ka tad, ja tam neradīsies savlaicīga izeja, tas var novest pie vētrainas reakcijas, ko pavada nogurums, nomāktība un spēcīgākā depresija.

Ņemot vērā pārdzīvotā afekta stāvokļa atstātās sekas, viegli uzbudināmiem cilvēkiem, kam piemīt viegli aizkaitināms raksturs, ir jāvēršas pie laba psihologa, kurš palīdzēs izstrādāt aukstasinību un iecietību, kas ir tik ļoti nepieciešams mūsu trauksmainajā laikmetā.

Turpinājums sekos.

Un tā ir viena no afekta izpausmēm:


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!