Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Mūsdienu bērnu atkarība no virtuālās pasaules. Priekšnosacījumi

Priekšnosacījumi

Psihologi ir noskaidrojuši, ka atkarība no spēlēm var attīstīties tikai bērniem, kuriem ir noteikti priekšnosacījumi. Tā ir kategorija, kurai vērojamas zināmas psiholoģiskās problēmas. Šādi bērni nav spējuši saprast reālās dzīves jēgu, bet ir viegli tikuši skaidrībā ar tās virtuālo analogu. 1.1p

Ilgi sēžot pie datora, pilnībā iedziļinoties šajā, viņiem saprotamajā pasaulē, viņi cenšas atmest reālās pasaules problēmas otrajā plānā, cerot tādā veidā no tām atbrīvoties.

Diemžēl datorspēļu radītāji tās veido ar vardarbības elementiem, kur sižeti ir pārsātināti ar asins izliešanas ainām, nežēlīgiem kautiņiem un šaušanu, nogalinot savu pretinieku. Bērna nenobriedušai psihei tas rada domu, ka visas dzīves problēmas var atrisināt, izmantojot vardarbību un nežēlīgu fizisko spēku.

Tāpēc bērniem sāk veidoties raksturs ar agresīvas un rupjas uzvedības iezīmēm. Un tā rezultātā attiecības starp vienaudžiem, savstarpējā sapratne ar vecākiem un skolotājiem kļūs apgrūtināta, rodas saziņas grūtības, jo ne visi saprot šīs virtuālās aizraušanās. Bet tad, kad bērns neatrod domubiedrus, viņš kļūst noslēgts un aizkaitināms. Inter3

Lai atpazītu radušos atkarību no datorspēlēm, ir vairāki simptomi.

Ja bērns, nonākot kontaktā ar datoru, izjūt sajūtas, kas ir tuvas eiforijai, tai pat laikā aizmirst par citām lietām, zaudē kontroli pār laiku, kas pavadīts spēlējot, tad tā ir pirmā zīme. Ja viņš pārtrauc saziņu ar tuviniekiem vai samazina to līdz minimumam, bet jebkādi spēlēšanas ierobežojumi izraisa viņā aizkaitinājumu vai niknumu, vai noved depresīvā stāvoklī, tad nekavējieties ir jāveic pasākumi, jo bērns ir nonācis atkarībā.

Un šeit vecākiem neiztikt bez laba psihologa.

Turpinājums sekos.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!