Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Kas ir trauksme, un kā no tās tikt vaļā

Trauksmes termina definējums

Vēršoties pie psihologa
, daudzi apmeklētāji diezgan bieži jautā par to, ka var tikt vaļā no trauksmes. Vai no tās ir iespējams atbrīvoties?
trauksme
Pirms atbildes sniegšanas uz šo jautājumu, ir jātiek skaidrībā ar trauksmes termina jēdzienu. Ir jānošķir trauksme un bailes. Ja iemeslus, kas rada bailes, cilvēks saprot un apzinās, tad tam, kāpēc rodas trauksme, nav redzamu un apzinātu iemeslu. Tā izpaužas kā nenoteiktības sajūta, nepatīkamu, negatīvu notikumu gaidīšana un nenosakāmas priekšnojautas. Bet tai ir arī pozitīva puse – tas ir signāls cilvēkam par potenciāli kaitīgas uzvedības briesmām, par nepieciešamību būt uzmanīgam pret situāciju, būt adekvātākam attiecībā pret apkārtējiem cilvēkiem.

Trauksmi var aplūkot kā “gaidīšanas bailes”. Freids izcēla šādu trauksmi kā nenoteiktas, neskaidras bailes, kas atšķiras no acīmredzamām, noteiktām bailēm. Nenoteiktība arī padara grūtu atbrīvošanos no trauksmes.

Daži mūsdienu pētnieki apgalvo, ka trauksmes sajūta rodas tādu emociju, kā kauns, skumjas un savas vainas apzināšanās kombinētas izpausmes rezultātā.
AnxietyI
Visbiežāk trauksmes sajūta rodas cilvēkiem, kam piemīt spilgta iztēle un dzīva fantāzija. Iztēlojoties apdraudējumu radoši situāciju, viņi nokļūst mokpilnas gaidīšanas stāvoklī, prognozējot neveiksmi, kas apvienota ar bīstamību.

Kad trauksmes stāvoklis rodas periodiski, ātri pāriet un nerada nopietnu ietekmi uz cilvēku, tad šāda tās izpausme tiek uzskatīta par normālu. Bet, ja trauksme pasliktina cilvēka dzīves kvalitāti, traucē viņa dzīvei, bet tās iemesli nav skaidri, tad tai jau ir patoloģisks raksturs, un tā bieži noved pie personības traucējumiem, pārtopot par neirotisku trauksmi. Šādā gadījumā ir ļoti nepieciešama laba psihologa palīdzība.

Turpinājums sekos.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!