Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Jūtas (nobeigums)

Nevar uztvert jūtas kā kaut ko tādu, ko nav iespējams mainīt.

images (32) Jā, tām ir noturīga izpausme, bet tomēr visas cilvēka dzīves laikā jūtas pastāvīgi veidojas, tiek audzinātas viņa garīgās un fiziskās attīstības procesā, tās var radīt arī kaut kāds notikums vai parādība.

Jūtu ievirzi nosaka to nosaukumi. Līdzjušanas jūtas citiem cilvēkiem dēvē par morālām jūtām. Tieksmi izpētīt apkārtējo pasauli un ar to saistīto darbību – par intelektuālām jūtām. Pārdzīvojumus, kas saistīti ar mākslas, dabas parādību un apkārtējās pasaules skaistuma uztveri – par estētiskām jūtām. Un, visbeidzot, jūtas, kas saistītas ar cilvēka ikdienas darbību, pieņemts dēvēt par praktiskām.L0

Tām ir jāveic motivējošā loma cilvēka dzīvē, viņa darbībā un saziņā ar citiem cilvēkiem. To izpausmes vienmēr ir saistītas ar apziņas darbu, un tāpēc tās var vadīt vai ievirzīt vajadzīgajā gultnē.

Pēc sava ilguma jūtas tiek apakšiedalītas stabilajās, kas darbojas ilgstošā laika posmā vai visā cilvēka dzīves laikā. Un pretējās jūtās, kas uzplaiksnī acumirklī gluži kā zibens, un uzreiz arī nodziest, atstājot pēdas vai izzūdot nebūtībā.

Spēcīgas, pozitīvas un stabilas jūtas, kam ir noteikta ievirze, dēvē par kaisli, kuru ne vienmēr var motivēt. Šādā gadījumā, ja nav motīva, kaisle spēj radīt lielas problēmas dzīvē.

Reizēm ir grūti tikt skaidrībā ar jūtu nokrāsu daudzveidīgumu un to ievirzi. Šādā gadījumā vēršanās pie laba psihologa palīdzēs tikt ar tām skaidrībā un iegūt pašcieņu unimages (29) stabilu apkārtējās realitātes uztveri.

Lūk, tādas ir jūtas


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!