Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Mūsdienu bērnu atkarība no virtuālās pasaules. Vilinājums

Vilinājums

Datorspēles aizvien vairāk aizrauj savos tīklos bērnus un pusaudžus. Taču aizraušanai ir divas puses. No vienas puses – ir grūti nepiekrist viedoklim, ka tās nes zināmu labumu, attīstot darba ar datoru iemaņas (un kur tad bez tā informāciju-datoru tehnoloģijas laikmetā), turklāt dators un internets nes sevī attīstošas un izzinošas funkcijas. Bet tā otra puse – … Ne velti psihologi uztraucas par to, ka bērniem rodas atkarība no datora un zūd orientēšanās reālajā pasaulē.
Inter1
Dažām bērnu kategorijām spēle pārtop par galveno aizraušanos dzīvē. Viņi aizmirst par visu citu, aizraujas tikai ar virtuālo pasauli. Viņiem rodas stabils ieradums, kas pārtop par atkarību no datora un interneta tīkla.
Ja bērnam ir piekļuve internetam, un viņš netiek pienācīgi kontrolēts no vecāku puses, bērni aizmirst par pastaigām un rotaļām svaigā gaisā, viņus pārstāj interesēt izklaides kopā ar vienaudžiem, viņi ilgi sēž pie datorspēlēm un šaubīgas virtuālās saziņas.

Bez šaubām, šādas aizraušanās sāk ietekmēt bērnu uzvedību ikdienā, viņu veselību un sekmes skolā. Turklāt viņi pilnīgi nesaprot šādas uzvedības sekas.

Datoratkarībai ir pakļauti pārsvarā tādi bērni, kuriem ir pavisam konkrētas rakstura iezīmes. Tie visu pirms ir bērni, kuriem novērojamas saziņas grūtības reālā pasaulē, kuri nejūtas par sevi pārliecināti, tātad ir ar zemu pašnovērtējumu. Tiekšanās pašapliecināties un atbrīvoties no vientulības mudina viņus doties virtuālajā pasaulē. Viņiem šķiet, ka tajā viņi varēs kļūt par to, par ko sapņo un par ko tik ļoti gribas kļūt.
Internet2
Par vēl vienu nopietnu iemeslu var kļūt spriedze bērnu un vecāku attiecībās.

Turpmākie priekšnosacījumi var būt tādi faktori, kā viegla uzbudināmība un aizkaitināmība, nervu sistēmas nelīdzsvarotība, vāja griba un azartiskums.

Adrenalīna izstrāde un ieplūšana asinīs, kas notiek spēles laikā, noved pie ieraduma veidošanās un tiekšanās atkārtot šādas sajūtas.

Lai novērstu datoratkarību, psihologi iesaka savlaicīgi atpazīt apdraudējumu un veikt atbilstošus pasākumus.

Turpinājums sekos.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!