Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Kādu kaitējumu rada atkarība no interneta?

Mūsdienu pasaule ir grūti iedomājama bez interneta. Tas ir nebeidzams dažādas informācijas avots un pieejams veids, kā saņemt un iegūt zināšanas un iemaņas, bet darbam un biznesam tas ir nenoliedzams palīgs, visbeidzot arī iepazīšanās un starppersonu kontaktu uzturēšanas vieta.

Bet, tāpat kā visam, arī internetam ir sava tumšā puse – pierašana un tai sekojoša atkarība no interneta.

Ir jāsaprot, ka atkarība no interneta ir zināms psihisks traucējums, kas izpaužas kā traucējumi daudzos uzvedības faktoros, kas noved pie uzmācīgas vēlmes atrasties tīklā, kā arī nevēlēšanās savlaicīgi to pamest.
iz8
Psihologi viennozīmīgi atzīst šo atkarību kā tādu fenomenu, kas ir līdzīgs tieksmei pēc alkohola un narkotikām Pēc veikto pētījumu rezultātiem, ja pastāvīgi un ilgstoši tiek lietots tīkls, tiek novērotas izmaiņas galvas smadzeņu darbībā. Rezultātā pazeminās spējas mācīties, ilgtermiņa atmiņa un domāšanas koncentrēšanās. Notiek ļoti nopietnas un gana bīstamas psihes izmaiņas.

Tāpat tiek zaudētas saziņas iemaņas ar cilvēkiem reālā pasaulē, kas noved pie problēmām ģimenē, mācībās un darbā. Pasliktinās veselība un fiziskais stāvoklis. Monitoru ekrāni bojā redzi. Ilgstoša sēdēšana pie datora faktiski atbilst mazkustīgam dzīvesveidam, kas noved pie tādām sekām kā dažādas mugurkaula saslimšanas, muskuļu atrofija un deformācija, pēc tam arī sirds un asinsvadu, kā arī citas slimības.

Atkarība no interneta ir nopietna mūsdienu pasaules un sabiedrības problēma. Daži ārsti un psihologi dēvē šo problēmu par XXI gadsimta mēri.

Nākamajos rakstos iepazīsimies ar dažādām internetatkarības profilakses, ārstēšanas un apkarošanas metodēm, kas tiek izmantotas dažādās valstīs. Bet pagaidām vērsieties pie laba psihologa, un lai tuvinieki jūs atbalsta.

Turpinājums sekos.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!