Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Cilvēks un interneta tehnoloģijas 2.d.

2. daļa

Pēdējās desmitgadēs apkārtējā pasaule ir sākusi strauji mainīties, kas liek arī mums pielāgoties šīm izmaiņām, prasa izdarīt izvēli, ko atstāt un ko nodot pēctečiem, bet ko bez žēlastības izmest vēstures mēslainē.
Communication on the Internet2
Piemēram, par patriarhālu ģimeni, agrāk tikai jūrnieki, tirgotāji un pirmatklājēji, dodoties braucienos, uz ilgu laiku atstāja savas ģimenes (ja viņiem tās bija). Mūsdienās tādu profesiju, kuru pārstāvji ilgstoši dzīvo šķirti no ģimenes, ir kļuvis ievērojami vairāk, nemaz nerunājot par darbu maiņās, tāpat arī laulāto darbs dažādās pilsētās un valstīs vairs nav nekāds retums. Bet dzīvo taču, regulāri satiekas, audzina bērnus. Un vairums ir samērā veiksmīgas ģimenes. Bet krāpšana… Krāpšanas ir bijusi ar pirms tūkstošiem gadu.

Jā, mūsdienās dzīvot nav viegli. Taču ir jātic, ka mēs veiksmīgi pārdzīvosim visas izmaiņas, un tās uzlabos mūsu dzīvi. Ir pagājis pavisam nedaudz laika, kopš parādījās televīzija, bet, ja atceramies, cik daudz tika runāts par tās ilgstošas skatīšanās kaitīgumu? Bet nekas, pārdzīvojām.

Pavisam nesen, īsā laika posmā mūsu dzīvē ienāca jaunas tehnoloģijas, bez kurām mēs jau vairs nespējam iedomāties mūsdienu cilvēku pastāvēšanu. Datori un klēpjdatori, elektroniskās grāmatas un planšetes, mobilie tālruņi un viedtālruņi… Tie ir kompakti, ērti, tajos var glabāt jebkuru informāciju, sazināties ar mīļoto cilvēku, un, ja vajadzīgs, var apmeklēt internetu un vērsties pie “viszinošā tīkla”.
Invasion of the Internet
Sadzīves datori ielauzās cilvēku dzīvē pirms aptuveni 30 gadiem, mobilie tālruņi aptuveni pirms 20, viedtālruņi – pirms aptuveni 10, bet planšetes vēl vēlāk. Bet kā tie ir izmainījuši mūsu ikdienas dzīvi!

Diezgan bieži var novērot šādu ainu: Jauniešu, draugu bariņš satiekas dzīvoklī, kur labi strādā Wi-Fi. Viss, vari būt mierīgs, ka nekāda trokšņa nebūs, visa saziņa, visdrīzāk ievirzīsies par pārrunām sociālajos tīklos un spēlītēm ierīcēs.
Invasion of the Internet2
Ir grūti noliegt, ka ierīces būtiski atvieglo mūsu dzīvi. Tās ļauj, piemēram, saņemt gandrīz jebkādu informāciju. Var sazināties ar cilvēkiem gandrīz jebkurā zemeslodes vietā.

Bet šīs ērtības ir tikai viena medaļas puse, otrā puse brīdina – mēs zaudējām iemaņas, kā sarunāties, sazināties realitātē. Mums kļūst ērtāk un ierastāk piespiest taustiņus un uzrakstīt ziņojumus.

Tāpēc psihologi arī ceļ trauksmi, uzdodot jautājumu, kur ir tā robeža starp reālo pasauli un virtuālo pasauli, kurā daži cilvēki jūtas komfortablāk. Bet tas jau rada nopietnu cilvēka veiksmīguma apdraudējumu reālajā pasaulē.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!