Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Cilvēks un internet-atkarība. 6.d.

Spēles tīklā – atkarīga bezdarbība

Piektais internetatkarības paveids, pēc psihologu domām, ir atkarība no datorspēlēm. Tā izpaužas kā tāda aizraušanās ar tiešsaistes spēlēm, kad cilvēks vairs nespēj nespēlēt.

Kādi ir aizraušanās ar tiešsaistes spēlēm iemesli?

Kādam tas ir brīvā laika aizpildīšanas veids ikdienas dzīvē, bet reizēm garlaicības dēļ. Bet ir arī tāda cilvēku kategorija, kuriem tas ir mēģinājums pierādīt savu pārākumu bez fiziskas un morālas piepūles. Panākt lielus panākumus sportā vai mācībās ir grūti un ilgi, bet kaut kādā spēlītē tas ir daudz vienkāršāk.
iz6
Tiekšanās uz līderību, vēlme būt labākajam izpaužas jebkurā cilvēka darbībā. Internetā to iespējams apmierināt ne tikai spēlēs, bet arī forumos, sociālajos tīkos utt. Lietotāju stāvokļa salīdzināšana notiek reitingos, ballēs, līmeņos. Ir pat salīdzinājums virtuālajā naudā un iegūto draugu skaitā. Tādējādi ir ļoti daudz dažādu veidu, kā var iegūt virtuālo pārākumu. Un, neskatoties uz to, ka pārākums virtuālajā pasaulē iluzori ir mazāk svarīgs nekā reālajā, tas pievelk tādēļ, ka panākt to ir daudz vienkāršāk un vieglāk.

Pakāpeniski, iekļūstot azarta varā, liels skaits spēlētāju sāk tērēt reālo naudu, lai šādā veidā paaugstinātu savu līmeni. Aizrāvušies viņi spēlē jebkurā dienas un nakts laikā, tādējādi vēl vairāk pastiprinot savu atkarību.

Lūk, kā par to ir izteicies viens no tiešsaistes spēļu izstrādātājiem: “Kad mēs apspriežam atkarību no interneta un tīkla spēlēm, mēs runājam nevis par to, ko cilvēki dara, bet gan par to, ko viņi nedara, aizvietojot neko nedarīšanu ar atkarīgu uzvedību”.

Cilvēki kļūst atkarīgi tāpēc, ka nevēlas darīt vajadzīgos darbus, risināt ikdienas jautājumus, tikt skaidrībā ar sarežģītiem jautājumiem un īstenot reizēm grūtus lēmumus savu pienākumu izpildei.

Visā pasaulē jau sen ir atzīts, ka atkarība no interneta ir slimība. Un tās ārstēšana ir iespējama tikai sadarbība ar labu psihologu. Lai atbrīvotos no atkarības, beznosacījuma noteikums ir sporta nodarbības vai vienkārši ilgstošas pastaigas svaigā gaisā.

Turpinājums sekos.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!