Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Cilvēks un internet-atkarība. 3.d. Azartspēles

Turpināsim aplūkot bīstamos faktorus, kas pēc psihologu domām ir saistīti ar internetatkarības rašanos.

Trešajā vietā ir interneta azartspēles — kazino, pokers utt., interneta izsoles un iepirkšanās internetā.1.113

To visu caurstrāvo azarta, uzbudinājuma stāvoklis, kas balstās uz iespēju nopelnīt naudu, iegādāties to vai citu lietu par lētu cenu pašu lietošanai vai turpmākai tālākpārdošanai, ar mērķi nopelnīt naudu. Lai arī termins “nopelnīt” te nebūt nav vietā. Vārds pelnīt ir saistīts ar darbu. Bet visas iepriekš uzskaitītās darbības vairāk ir kā spēle, nevis darbs. Tās balstās uz nejaušību, veiksmi, azartu, kas noved cilvēkus uzbudinātā stāvoklī, kā arī izraisa emociju uzplūdus. Kas pēc tam var novest pie atkarības un tiekšanās atkal un atkal izjust emocionālo uzbudinājumu, kas ir kļuvis par ieradumu un atkarību.

No sākuma aplūkosim azartspēles1.11

Naudas atņemšana vientiešiem, izmantojot cilvēku netikumus, ir ar senu vēsturi. Piemēram, metamo kauliņu spēle ir pazīstama vēl kopš Senās Ēģiptes laikiem, lai gan par šīs spēles dzimteni daudzi sauc Indiju vai Ķīnu. Lai saprastu, kāpēc šī spēle bija populāra Vidusāzijā, pietiks izlasīt teiku par Hodžu Nasredinu.

Spēļu kārtis parādījās daudz vēlāk – 12. gs. Par to dzimteni pieņemts uzskatīt Ķīnu.

Tajos senajos laikos cīņa ar azartspēļu spēlētājiem notika samērā oriģināli. Un ārstēšanas metodes atbilda gan valstīm, gan laikmetiem. Viņiem nocirta pirkstus un plaukstas, sodīja ar nāvi – bet… Spēle ir populāra arī mūsdienās.

Pēc psihologu domām, ikviens azartspēles veids, kur pastāv iespēja laimēt lielu laimestu, lai arī tā ir visai netverama, var kļūt par iemeslu tam, ka izveidojas atkarība. Reizēm, lai rastos ieradums un, kā sekas tam, izveidotos atkarī1.112ba, pietiek vien ar dažām stundām, kas pavadītas azartspēlē.

Azarta varā

Hodža Nasredins pārdeva pīrādziņus. Pie viņa pienāci divi cilvēki un, apēduši diezgan daudz pīrādziņus, sāka strīdēties:
— Es maksāšu naudu! — teica viens.
— Nē, es! — sauca otrs. Pēc tam strīds pieņēmās spēkā
— Nekāda gadījumā neļaušu tev maksāt! — sauca viens..
— Bet es nepieļaušu, ka maksā tu, — atbildēja otrs.
— Bet es neņemšu naudu! — iesaucās azarta pārņemtais Hodža Nasredins..

Turpinājums sekos.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!