Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Māksla būt sievai

Pats pirmais noteikums

Laikam ikvienai sabiedrībai laiku pa laikam ir nepieciešama laba sapurināšana, lai viņi atcerētos senču mācības un to, kā pareizi jādzīvo.

Atceros, kā bija manā bērnībā, jāpiebilst, ka es piedzimu un uzaugu dienvidos, kur arī mūsdienās dažās vietās joprojām godā senču tradīcijas un dzīvo saskaņā ar viņu padomiem. Tad lūk, sievietes no liela pagalma vai ielas daļas sanāca kopā un rīkoja “kopgaldu”, parasti svētku reizēs vai īpašos notikumos. Tad katra sieviete gatavoja to savu “našķi”, ar kuru varēja droši lepoties, lai izsauktu vīriešu sajūsmu un tādējādi izceltos citu sievu vidū, kuras noteikti vēlēsies no viņas mācīties. Šādas sieviešu sacensības garšīga ēdiena pagatavošanā no pieejamiem un lētiem produktiem aizsākās no tiem laikiem, kad nebija pavārgrāmatu, kad garšīga ēdiena pagatavošanas māksla tika nodota no paaudzes paaudzei.

Kāpēc es par to atcerējos? Nu tāpēc, ka mūsu “emancipētajā” visaptverošās globalizācijas laikmetā mēs nemanāmi zaudējam mūsu senču uzkrāto, tūkstošiem gadus uzkrāto ģimenes dzīves pieredzi. Tās tradīcijas, kuras palīdzēja izveidot veselīgu un laimīgu ģimeni.

Bet veselība un laime ir cieši saistīta ar uzturu, kuru lietojam. Pārsteidzoši, bet mūsdienās tiek izgudrotas dažādas diētas, zāles un tā tālāk, taču mēs aizmirstam, ka mūsu senči lieliski iztika bez visa tā. Viņi zināja galveno – ēdienam jābūt labi pagatavotam. Un pat visnabadzīgākie prata no minimāla produktu kopuma pagatavot lielisku, garšīgu ēdienu.

Starp citu, mana vecmāmiņa prata pagatavot garšas ziņā izcilu boršču pilnīgi bez gaļas. To viņai iemācīja vecākā māsa, kura pirms 1917. gada revolūcijas strādāja par pavāri augstmaņu ģimenē. Tas lieku reizi apliecina, ka mūsu senči zināja, kā pareizi ēst.

Tieši tāpat ikvienai ģimenei laiku pa laikam ir nepieciešams kārtīgs satricinājums, lai viņi neaizmirstu – kā pareizi veidot kopdzīvi.

Mīli savu vīru

Un tagad laiks pāriet pie raksta pamattēmas – māksla būt par sievu.
Galvenais noteikums vēsta – sagaidiet ar smaidu savu vīru un uzreiz viņu pabarojiet. Ēdienu pasniedziet noteikti pati, tādējādi jūs izrādīsiet cieņu pret viņu. Atcerieties, ka jūs esat saimniece, mājas pavarda sargātāja.Ja neievērosiet šo noteikumu, tad atradīsies cita “sargātāja” kura pabaros un sasildīs.

Kamēr nebūsiet vīru pabarojusi, neuzsāciet nopietnu sarunu, nebojājiet viņam apetīti, lai izbauda un novērtē jūsu prasmi garšīgi pabarot. Paēdis vīrs kļūst labsirdīgāks, un tieši tagad ir īstais brīdis uzsākt sarunu. Pajautājiet, kā iet darbā, pamēģiniet iedziļināties viņa problēmās un izprast tās. Pamēģiniet nomierināt viņu un pārliecināt, ka viss būs labi, un viņš veiksmīgi tiks galā ar savām lietām, jo jūs ticat viņa spējām. Un tikai pēc tam jūs varat runāt par savām problēmām un vēlmēm.

Taču pirms savu vēlmju paušanas pārdomājiet visus variantus, kā pierādīt savu taisnību. Pēc sarunas uzsākšanas esiet gatava piedāvāt šīs problēmas risinājumu, ņemot vērā vīra vēlmes un viedokli. Un tad jūs atradīsiet tādu izeju no šķietami visbezcerīgākā stāvokļa, kas apmierinās jūs abus.
Tikai ņemiet vērā, ka nekad nevajag atsaukties uz to, ka tā bija iegājies jūsu vecāku ģimenē. Tagad jums ir pašai sava ģimene.
Vienmēr atcerieties pateikties vīram par visu, ko viņš dara mājās, pasakieties no visas sirds.
Uzsveriet visu, ko viņš dara – dara lieliski, bet to, kas nav sanācis, to labāk nevajag pieminēt.

Turpinājums sekos.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!