Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Gatavība laulībai agrā jaunībā. 3. daļa

Ekspektācijas un realitāte pusaudžu vecumā

Pusaudžu vecums, ar tam raksturīgo noliegšanu un maksimālismu, parasti nodala jēdzienus „mīlestība” un „laulības”. Uz ģimenes attiecību visaptverošās varas fona, kas vēl vairāk nospiež pusaudžus, viņiem šķiet, ka mīlestība un laulības ir grūti savienojami jēdzieni. Tāpēc viņu uztverē pastāv pārliecība, ka ģimenes attiecības traucē jūtām.

Pusaudžu vecums

Pusaudžu vecums


Kā nākamo jauniešu maldīgo priekšstatu jāmin patērētāju prasības un nereālistiskās ekspektācijas, kuras viņi sapņaini pieprasa no ģimenes-laulību attiecībām. Reizēm meitenes vēlamajam partnerim un dzīvesbiedram izvirza tik augstas prasības, ka no viņu sabiedrības neviens jaunietis šīm prasībām neatbilst. Arī jaunieši neatpaliek, viņu priekšstatos par ideālu partneri var būt vien tāda meitene, kurā vienlaikus apvienojas skaistums un prāts, jautrums un uzticība, čaklums un godīgums. Saprotams, ka ar reālo dzīvi šādām ekspektācijām nav nekāda sakara.

Raksturīgi, ka meiteņu pirmslaulības ekspektācijas un priekšstati ir daudz augstāki, nekā puišiem. Bet drauga un vīra tēlu nesaskaņotība traucē adekvāti izvērtēt apkārtējos kā kandidātus uz laulību dzīvi. Reizēm viss aiziet tādās galējībās, ka meitenes izvirza milzīgu īpašību sarakstu, kurā obligāti ietilpst finansiālais nodrošinājums un pacietīgs, pakļāvīgs raksturs kombinācijā ar skaistu izskatu un vīrišķību. Turklāt viņām ir arī ārkārtīgi kategoriskas prasības, lai viņu personīgās intereses un kaprīzes dominētu pār visu pārējo. Bet, ja kaut daļa no šīm ekspektācijām nepiepildās, seko tūlītēja šķiršanās, viņas neaptur pat mazu bērnu esamība.

Gaidīšana

Gaidīšana


Te ir jāatgriežas, lai sīkāk aplūkotu tās komponentes, no kurām veidojas gatavības laulībām psiholoģiskā daļa. Mūsdienīgā, ar toleranci pilnā sabiedrība uzskata, ka fizioloģiskais briedums ļauj ieņemt un dzemdēt bērnu bez jebkāda kaitējuma un riska gan bērna, gan arī viņa vecāku veselībai. Bez šaubām, dzimumbriedums ir svarīgākais punkts laulāto dzīvē, bet ar to vien nepietiek, lai radītu harmoniju ģimenes dzīvē. Vēl ir nepieciešamas iemaņas, lai varētu pareizi un pilnvērtīgi audzināt bērnus, un spēja pilnveidoties kā personībai.

Tāpēc ir grūti sasaistīt vecumu un psiholoģiskās gatavības laulībām esamību, reizēm daži pusaudži izrāda pietiekamas pazīmes attiecība uz sociālo un morālo sagatavotību ģimenes attiecībām, bet citi uz to visu raugās vēl maza bērna acīm.

Turpinājums sekos:


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!