Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Kāpēc cilvēkam ir vajadzīga ģimene?

Lai noskaidrotu, vai ir vērts dibināt ģimeni, ir jātiek skaidrībā ar jautājumu – kāpēc cilvēkam ir vajadzīga ģimene? Kāpēc cilvēki dibina ģimeni, kāpēc agrāk, ja kaut kāda iemesla dēļ ģimene izjuka, pēc kāda laika tā atkal apvienojās? Pasaulē ir daudz dažkārt aizkustinošu un dziļas jēgas pilnu dzīves stāstu par to, kā vecāki cenšas būt līdzās bērniem, kurus kādreiz ir pametuši. Vai arī, kā pieauguši bērni meklē savus vecākus ar vienu vienīgu vēlmi – ieraudzīt viņus.

Ģimene un mīlestība

Ģimene un mīlestība

Neaplūkosim iemeslus, kāpēc izjūk ģimenes vai tiek pamesti bērni. Uzdosim tikai šo vienu vienīgo jautājumu – kāpēc cilvēkam ir vajadzīga ģimene? Pirmā atbilde būs vienkārša, bet pareiza – laimei! Tiešām, droši var apgalvot, ka vienkārša cilvēciska laime nav iespējama bez ģimenes.

Šim apgalvojumam ir pietiekami daudz pierādījumu. Piemēram, statistika liecina, ka precējies cilvēks dzīvo ilgāk, kā arī mazāk slimo. Socioloģiskās aptaujas rāda, ka vairāk par 70% cilvēku apgalvo, ka galvenā viņu laimes sastāvdaļa nešaubīgi ir vienota un draudzīga, mīloša ģimene un, protams, bērni.

No tā izriet, ka cilvēka ģimenes laime ir milzīga vērtība kā morālā, tā arī sociālā ziņā. Lūk, atbilde uz iepriekšējā rakstā uzdoto jautājumu – kāpēc ģimene tiek tik rūpīgi pētīta?

Tik tiešām, nedz plašs draugu loks, nedz visprestižākais un visaizraujošākais darbs nevar aizstāt ģimeni, sniegt to, ko sniedz ģimene. Tad ko tik neaizstājamu mums sniedz ģimene? Jo, ja mēs iedziļināmies, tad tā, tieši otrādi, prasa no mums garīgu piepūli, specifiskas zināšanas un prasmes, visbeidzot, nepagurstošu rīcību ģimenes labā. Vai tiešām tas viss arī veido laimi?

Ģimenes sākums

Ģimenes sākums

Te būs vietā uzdot jautājumu pašam sev – vai tad laime tiek dota kādam tāpat vien, no paša sākuma, līdz ar cilvēka piedzimšanas faktu? Protams, ka nē. Laime tiek iegūta, cīnoties par to. Ikdienas pastāvīgā, reizēm grūtā un nogurdinošā cīņā. Bet ģimene, kā nekas cits, sniedz sajūtu un izpratni par to, ka esi nepieciešams ģimenei, bērniem un tuviniekiem. Tas sniedz apziņu, ka ir vieta, kur tevi gaida un mīl tie cilvēki, kurus mīti tu pats.
Kur gan vēl, ja ne ģimenē var gūt mierinājumu grūtās dienās, dienās, kad tiek pārbaudīti spēki un rakstura stingrība. Un kādu mundruma, mīlestības, garīgo un fizisko spēku lādiņu mēs gūstam ģimenes lokā! Un visbeidzot, tikai ģimenē var iegūt lielāko dāvanu no visām – izjust laimi būt par mammu vai tēti, bet vēlāk šo sajūtu atkārtojumu, bet nu jau vecmāmiņas vai vectētiņa lomā.

Laime

Laime

Jau ļoti, ļoti sen Platons teica: «Rūpējoties par citu laimi, mēs atrodam paši savējo».

Tātad, vai ir vērts dibināt ģimeni? Tas ir jāizlemj katram pašam.

Šķiet, ka ir vērts!

Pozitīvs noskaņojums:


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!