Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Izvēles kritēriji

Nereti, runājot par kādu nelaimīgu laulāto pāri, var dzirdēt spriedumus, ka tieši šādu ģimenes attiecību iznākumu varēja paredzēt, ka viņi vispār nav piemēroti viens otram un precēties viņiem nevajadzēja. Dažreiz šie spriedumi ir daļēji pareizi, dažreiz – maldīgi. Kurš gan varētu droši apgalvot, pēc kādiem kritērijiem būtu jāizvēlas nākamo vīru vai sievu?

Būt vai nebūt?”

Būt vai nebūt?”


Reālā dzīvē partnera izvēles iemesls nebūt ne vienmēr ir tas svarīgākais. Piemēram, meitene iepatikās šķelmīga skatiena dēļ, vai arī: „viņš izskatījās tik vīrišķīgs un mīļš”. Gadās, ka izvēle bijusi kļūdaina vai uzspiesta, bet gadās, kad to izdara tikai kaisles dzīti.

Dažreiz jaunieši, bet gadās arī brieduši cilvēki, sastāda sava potenciālā partnera raksturīpašību sarakstu, un atliek tikai brīnīties, cik augstas prasības dažkārt tiek izvirzītas. Lasot tādu sarakstu, esi pārsteigts – ideāls cilvēks! Bet par to, vai tādi cilvēki vispār mēdz būt, diez vai kāds domā.

Var dažādi spriest par tādām raksturīpašībām kā saimnieciskums un praktiskums, čaklums un neatlaidība, plašas zināšanas un prasme uzvesties sabiedrībā. Vieni vērtēs to kā labu audzināšanu. Citi pieturēsies pie pretēja viedokļa: nepastāvīgs, cenšas visiem izdabāt, atdarina autoritātes utt. Ne velti tautā ir atzīts – cik cilvēku, tik arī viedokļu.

Pastāv vēl viens izvēles aspekts – vecāku, radu, draugu un paziņu ietekme. Turklāt katrs no tiem iesaka kaut ko pilnīgi pretēju. Īsāk runājot, izvēli nosaka gan bagātība, gan skaistums, gan seksualitāte un vēl …, un vēl …

Šeit vietā atcerēties Šekspīra Hamletu un viņa tā ari neatrisināto jautājumu: „Būt vai nebūt?”


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!