Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Ģimenes izveides sākotnējie iemesli

Tā top ģimenes

Tā top ģimenes

Mēģinot tikt skaidrībā ar to, kas tad ir laulību un ģimenes dibināšanas iemesls, tad pirmā atbilde būs – tās ir sabiedrības vispārpieņemtās normas. Tā dzīvo visi, tā tas ir pieņemts. Pēc tā vadoties, prasības pret topošo dzīvesbiedru vai dzīvesbiedri arī veidosies, pamatojoties uz tām pašām vispārpieņemtajām normām. Tomēr šeit liela ietekme ir piemēriem no vecāku, draugu un paziņu dzīves, paša tieksme līdzināties kādam no tiem vai sekot tam, kas notiek apkārt, vecāku ambiciozie plāni, draugu panākumi utt.

Tomēr ir jāsaprot, ka lēmums dibināt ģimeni ir viens no svarīgākajiem lēmumiem dzīvē, kuru jauniešiem bieži vien nākas pieņemt nebūt ne vienkāršos un labvēlīgos apstākļos. No vienas puses nedrošība un šaubas par savām jūtām, miglains priekšstats par turpmāko pieaugušo dzīvi un bailes no lielām pārmaiņām. No otras puses spiediens no ģimenes, radiniekiem, draugiem un … Ak, cik ļoti šajā posmā ir vajadzīgs padoms no uzticama un autoritatīva cilvēka – cienīta tēva, laba vecāka drauga vai autoritatīva psihologa.

Jaunietis, kurš izlēmis stāties laulībā, ne vienmēr labi apzinās, ka šo lēmumu noteica ne tikai vēlme dibināt ģimeni kopīgi ar mīļoto cilvēku, bet arī daudzi un dažādi citi faktori. Nopietna iemeslu pārdomāšana notiek daudz vēlāk, brieduma gados vai arī tad, ja laulībā ir lielas problēmas.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!