Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Izveido sevi pats. Par pazeminātu pretenziju un tieksmju līmeni

Pretenziju un tieksmju līmeni par pazeminātu var saukt tanī gadījumā, ja cilvēks sev izvirza viegli sasniedzamus mērķus. Viņš apzināti sev uzstāda vienkāršus uzdevumus, lai gan lieliski nojauš un bieži vien ļoti labi apzinās, ka ir spējīgs uz ko lielāku un nopietnāku.
images (20)
Viņš var izvirzīt sev augstāku latiņu, taču apzināti to nedara. Vairumā gadījumu šādu rīcību sekmē zems pašnovērtējums, kad cilvēks īsti neuzticas sev un netic saviem spēkiem, šaubās par savām spējām un netic tām. Šāds cilvēks pastāvīgi jūt savu personīgo nepilnvērtību.

Taču nereti pazemināts pretenziju un tieksmju līmenis tiek novērots arī cilvēkam ar augstu pašnovērtējumu. Cilvēks lieliski pārzina savas spējas un augstu novērtē savu prātu. Viņa izvēli dot priekšroku vienkāršākiem un vieglākiem uzdevumiem un mērķiem nosaka vēlēšanās nepārpūlēties un cenšanās netērēt pārāk daudz savu spēku. Šis cilvēks cenšas palikt ēnā, būt par savā ziņā sociāli viltīgu indivīdu, kuram nav vēlēšanās „zīmēties”.

Pazemināts pretenziju un tieksmju līmenis ir bīstams tanī ziņā, ka tas izraisa zemu pašcieņu, sekmē gļēvuma izpausmju parādīšanos un pieradina personu vairīties no citiem cilvēkiem, baidoties no izsmiekla un pazemojuma, liek izvairīties no jebkādas saskarsmes.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!