Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Izveido sevi pats. Par paaugstinātu pretenziju un tieksmju līmeni

Par paaugstinātu cilvēka pretenziju un tieksmju līmeni var runāt tad, kad cilvēks apzināti sev uzstāda sarežģītus un pat neizpildāmus uzdevumus un nereti izvirza nereālus mērķus. To izpilde, izrādās, nav savienojama nedz ar cilvēka uzkrāto dzīves pieredzi, nedz ar iegūto zināšanu un prasmju līmeni, lai runātu par šo mērķu realizēšanu.
images124
Faktiski tas cilvēku noved pie pastāvīgām un sistemātiskām neveiksmēm un izgāšanās, izraisa personas vilšanos gan sevī, gan apkārtējos, kuri pēc personas domām ir „nepietiekami objektīvi” un „neizprot talantīgu ģēniju”.
Tālākajā gaitā tas cilvēku noved frustrācijā – tādā emocionālā stāvoklī, kad nepārvarami šķēršļi ceļā uz izvirzītā mērķa sasniegšanu cilvēkā izraisa agresiju un ļaunumu pret pārējiem, bet dažkārt arī pašam pret sevi.

Parasti šāds pretenziju un tieksmju līmenis raksturīgs jaunībā, kad izvirzīto mērķu nerealitāte un savu spēju un iespēju pārvērtēšana saistāma ar neauglīgu un nepamatotu pašpārliecinātību. Pašpārliecinātība un kritikas nepieņemšana bieži kaitina un sanikno apkārtējos, izraisa konflikta situācijas, neveiksmes un vilšanos.

Šāds cilvēks ir spiests iziet cauri virknei neveiksmju, un tikai gadījumā, ja viņam pietiks neatlaidības un spēka, pēc neskaitāmu mēģinājumu pārvarēšanas un savu kļūdu izlabošanas prasmes apgūšanas, viņš spēs sasniegt reālo savu iespēju līmeni un nonāks pie atbilstoša pašnovērtējuma.
2014-04-12_181748

Jāuzsver – ja pietiks neatlaidības un spēku. Pretējā gadījumā cilvēks salūzīs un…


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!