Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Izveido sevi pats. Par pazeminātu pašvērtējumu

Mēs jau zinām, ka pārlieku paaugstināts pašvērtējums ir bīstams. Tas cilvēku spēj iznīcināt. Bet ko gan īsti zīmē pazemināts pašvērtējums?
images (5)11123
Visticamākie pazemināta pašvērtējuma iemesli var būt kā nepareizas audzināšanas rezultāts, tā arī virkne tai sekojošu neveiksmju cilvēka pašnoteikšanās procesā. Ticības trūkums saviem spēkiem, slinkums un nevēlēšanās cīnīties ar neveiksmēm pakāpeniski noved cilvēku pie apziņas, ka viņš ne uz ko nav spējīgs, ka ir neveiksmīgs, neglīts un nelaimīgs cilvēks. Tas izraisa noturīgu slimīgu un satraucošu stāvokli, kas tikai nostiprina cilvēka personīgās nepilnvērtības kompleksu. Pārlieku pazemināts pašvērtējums izraisa pārlieku atkarību no citiem, pie patstāvības trūkuma, neveiklības un noslēgtības. Tas izraisa izkropļojumus apkārtējās pasaules uztverē un savstarpējās attiecībās ar pārējiem cilvēkiem.

Pārlieku pazemināts pašvērtējums cilvēku padara nelaimīgu, taču tas ir krietni vieglāk ārstējams salīdzinājumā ar pārlieku augstu pašvērtējumu. Pietiek cilvēkam palīdzēt noticēt cilvēkam saviem paša spēkiem un sasniegt šinī jomā pirmos panākumus. Savukārt izjūtot pirmo uzvaras garšu pār sevi, cilvēks ir spējīgs atklāt sev pilnīgi jaunu pasauli.
images (5)88
Ir svarīgi vienīgi šinī ziņā nepārcensties un nenonākt pārlieku augsta pašvērtējuma gūstā.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!