Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Izveido sevi pats. Par paaugstinātu pašvērtējumu

Paaugstināts pašvērtējums noteikti noved cilvēku pie konflikta ar apkārtējiem cilvēkiem. Viņš mērķtiecīgi vai neapzināti sevi vērtē augstāk par citiem, tajā pašā laikā viņam apkārt esošie cilvēki ātri vien sāk izprast šīs personas pretenziju neatbilstību patiesajām spējām. Viņa rīcība, kas izpaužas kā neadekvāta pašapziņa, lieka un nevajadzīga savu neatzīto iezīmju uzsvēršana, pavirša un virspusēja attieksme pret citiem, un kā likums, uzpūtības izpausmes – kalpo par neizsīkstošu konfliktu un negatīvu savstarpējo attiecību avotu ar apkārtējiem.
images (5)333
Paaugstināts pašvērtējums izraisa arī tādas rakstura iezīmes kā apvainošanās, neciešama attieksme pret visniecīgākajiem aizrādījumiem, kritikas nepieņemšana un ignorēšana. Nereti pārlieku augsts pašvērtējums sekmē skaudības un greizsirdības izpausmes attiecībā pret patiešām sekmīgiem un talantīgiem cilvēkiem, un noved pat pie zemiskiem un nelietīgiem gājieniem attiecībā pret šiem cilvēkiem vai apkārtējiem. Papildus visam minētajam cilvēks ar pārlieku augstu pašvērtējumu ir vērtējams kā potenciālais konfliktu izraisītājs apbalvojumu un pateicību piešķiršanas jautājumos, izvērtējot darba rezultātus, vēlamās un reālās pateicības neatbilstība izraisīs apvainojumu, niknumu un novedīs pie skandalozas apkārtējo cilvēku apvainošanas.

Tādā veidā pārlieku augsts pašvērtējums ir potenciāli bīstams un spējīgs to iznīcināt, padarot cilvēku par skauģi un skandālistu, kurš ir spējīgs uz nelietīgu rīcību.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!