Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Izveido sevi pats. Par pašvērtējumu un pašcieņu

Ikviens cilvēks mērķtiecīgi vai arī zemapziņas vadīts salīdzina pats sevi ar apkārtējiem cilvēkiem un galarezultātā nosaka savu iespaidu par sevi, par personīgo intelektu, par veselību un ārējo izskatu, un, protams, par savu stāvokli un vietu apkārtējā sabiedrībā. Bet tas, kā likums, veido noteiktas pievilcības tieksmes un pašcieņu. Bet no tā atkarīgas rakstura izpausmes un rakstura veidošanās, prasības pret sevi un apkārtējiem, augstprātība vai pieticība savstarpējā saskarsmē utt.
images (2)
Cilvēku savstarpējās attiecības sabiedrībā izpaužas sadraudzības vai sadursmju, pakļaušanas vai nepieņemšanas veidā, kas atklāj katra pašvērtējumu un pievilkšanās spēka līmeņus.

Nedaudz virs vidējā – šāds pašvērtējums raksturīgs vairumam cilvēku. Tas atspoguļo cilvēkam tik raksturīgo vajadzību pēc sevis cienīšanas. Pašcieņa savukārt atspoguļo cilvēka psihes un noskaņojuma noturību. Pietiekami augsts pašvērtējums zināmā mērā kalpo par sava veida psiholoģisko aizsardzību, tādējādi pazeminot neapmierinātības līmeni ar sevi kļūdu pieļaušanas gadījumos.

Cilvēki ar pārlieku paaugstinātu vai pazeminātu pašvērtējumu nereti cieš no neirozēm, kas uzskatāmas par neatbilstības atspulgu starp paša personīgo pašvērtējumu un vērtējumu no apkārtējo cilvēku puses.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!