Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Grimases psiholoģijā – kāpēc gan ne…

Kāpēc gan ne…

12n
Vai fantastikas filmas tiešām ir uzskatāmas par fantastiku?
Tēmas par citplanētiešiem, atnācējiem no visuma un NLO ir visai populāras. Kas tas īsti ir – fantastika, izdomājumi vai…?

Atcerēsimies fantastisko Holivudas triloģiju „Cilvēki melnā” (Man in Black). Šajās filmās parādīts, ka citplanētieši jau sen dzīvo cilvēku vidū. Viņi staigā, strādā, kontaktējas ar mums, taču mēs nezin kāpēc viņus neievērojam. Viņi ir citādāki, nelīdzinās mums un arī izskatās citādāk. Taču mēs vairumā gadījumu saskatām un uztveram viņus kā parastus cilvēkus.

Vai iespējams, ka mūsu apkārtējā pasaule nav gluži tāda, kādu mēs to iedomājamies un uztveram?
Nesen interneta tīmeklī parādījās informācija par doktoru Džeimsu Rodžersu. Viņš strādāja un veica eksperimentus Masačūsetsas Psiholoģijas un neiropatoloģijas universitātē. 1965.gadā viņu apvainoja šarlatānismā un necilvēciskos eksperimentos. Štata tiesa viņam piesprieda nāves sodu. Un lūk, pēc daudziem gadiem noskaidrojies, ka viņš aizsaulē aizgājis nesaprasts. Izrādījies, ka viņam bijusi taisnība un viņa metodes slimnieku ārstēšanā ar kognitīvajiem enfāziju traucējumiem izrādījušās efektīvas un unikālas.
8n
Viņa metodika paranojas slimnieku ārstēšanā bija saistīta ar to, ka slimniekam, ja reiz viņš uzskata, ka viņa apkārtējā vidē ir daudz citplanētiešu, vaboļu un tamlīdzīgu būtņu, tam tik tiešām arī jānotic. Viņu nepieciešams pārliecināt, ka vairums citu apkārtējo cilvēku pie šīm būtnēm ir pieraduši un tās vairs neievēro. Cilvēkam izskaidro, ka valsts to zina, taču kādu slepenu iemeslu dēļ neko šajā ziņā nedara. Rezultātā slimnieks nomierinās, pēc zināma laika cilvēkam mazinās uztraukums un ar laiku viņš izārstējas.

Kā piemērs tiek atklāts atgadījums ar cilvēku, kurš sevi uzskatīja par žirafi. Viņu izārstēt palīdzēja raksts, kurš bija uzrakstīts speciāli viņam. Rakstā tika runāts par zinātnieku slepeno atklājumu, ka mūsu vidū dzīvo cilvēki – žirafes, kuri gandrīz ne ar ko neatšķiras no parastiem cilvēkiem, pat viņu uzvedība un ārējais veidols neatšķiras no parastiem cilvēkiem. Tālāk rakstā runāts, ka zinātnieku atklājumam, lai izvairītos no panikas, piešķirts slepenības zīmogs, kā arī norādīts, ka pēc izlasīšanas ikvienam raksts ir jāsadedzina. Cilvēks nomierinājās un turpināja dzīvot normālu dzīvi.
11с
Viņi atrodas mūsu vidū? Un kāpēc gan ne?
Pēc doktora Džeimsa Rodžersa vārdiem vienīgi mūsu sajūtas un komforts nosaka mūsu psihes stāvokli. Kamēr mēs esam harmonijā ar savu ticību, mūsu psihe ir vesela. Un ir pilnīgi vienalga, kam mēs ticam. Pats galvenais – lai nesāktos cīņa ar savu ticību vai par savu ticību.
Bet jautājums, kādā pasaulē mēs dzīvojam īstenībā, paliek atklāts.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!