Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Ģimenes psihologa loma

Ģimenes psihologa lomaĢimene – tie ir mūsu vistuvākie cilvēki, ar kuriem kopā mēs dzīvojam, par kuriem priecājamies, atbalstām viens otru un cenšamies pasargāt dzīves pārbaudījumu reizēs. Un vienīgi ģimenes lokā, sev tuvu un dārgu cilvēku vidū mēs pilnībā spējam apjaust u izjust, ko nozīmē miers un mājīgums, dalīties priekos un bēdās. Savstarpējā saskarsme ģimenē un savstarpējā palīdzība palīdz mums attīstīties un augt garīgi, tā arī materiālajā plāksnē ļauj sasniegt jaunas virsotnes. Sirsnība, līdzjūtība un atbalsts, savstarpējā sapratne un cieņa – tās ir sajūtas, ko pilnā apjomā spējam piedzīvot un izdzīvot vienīgi ģimenē. Taču arī ģimenē katram ģimenes loceklim neatkarīgi no viņa vecuma un statusa nepieciešami savi atbildes gājieni. Ģimeni var salīdzināt ar mūzikas instrumentu, kura stīgu atskaņošana sniedz mums brīnišķīgas baudas sajūtas. Taču tiklīdz instruments ir noskaņojies, tā stīgas atslābušas, harmonija ir izjaukta un instruments spēj izraisīt vienīgi neapmierinātību, dusmas un aizkaitinājumu.
Tāpēc ģimenes psihologu var pielīdzināt mūzikas instrumenta skaņotājam, kurš, uzmanīgi ieklausījies stīgu skaņās, akurāti un rūpīgi to atkal noskaņo uz harmoniju un savstarpējo sapratni.
Ģimenes problēmām raksturīgi daudzi līmeņi. Pirmais un pats galvenais – laulāto savstarpējās attiecības. Šajā līmenī pat visspēcīgākās mīlestības jūtas nespēj garantēt, ka kopdzīve noritēs bez jelkādiem konfliktiem. Ja laulāto savstarpējās attiecības iedomājamies kā dueta solo, kurā katram dalībniekam precīzi jāizpilda sava partija, ģimenes psihologs šajā gadījumā ir kā suflieris, kurš palabo un kaut ko pasaka priekšā, palīdz novērst vai sliktākajā gadījumā izlabot jau pieļautās kļūdas.
Pārējie ģimenes problēmu līmeņi, kurus aplūkosim turpmākajos rakstos, veido pietiekami daudzveidīgas attiecību nokrāsas. Neraugoties uz to, arī šīs nokrāsas ir spējīgas uz savu lomu ģimenes sašķelšanā.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!