Tālruņa numurs: +371 27812131
E-pasta adrese: sdvoreckij@gmail.com

Notikumi uz treniņiem un konsultācijām

Ģimenes psihologs

Sergejs Dvoreckijs – Psihologa konsultācijas

Ģimenes psihologs ir speciāli praktizējies ģimenes problēmu risināšanā. Bieži vien tur neiztikt bez dažādiem stāstiem, atmiņām, asarām, piedošanu, sapratni un dažādām jaunām atklāsmēm. Tā kā ģimene ir tas tuvākais, kas katram cilvēkam ir, ir svarīgi, lai attiecības starp ģimenes locekļiem būtu pēc iespējas harmoniskākas. Mūsdienu straujajā ritmā un citu apstākļu ietekmē tas kļūst aizvien grūtāk, tāpēc lai nenāktos ik pārdienas pieciest strīdus vai pārmetumu jūru, vieglāk ir visiem apmeklēt speciālu psihologu, kas palīdzēs risināt problēmas un sasāpējušos jautājumus.

Ģimenes psihologs zina labākos paņēmienus ģimenes locekļu savstarpējo attiecību izpētīšanā, tāpēc varat būt droši, ka nekāda situācija neliksies pārāk sarežģīta un neizprotama. Starp bērnu un vecāku attiecību uzlabošanai un izpētei bieži tiek izmantota terapeitiskā spēle. Tas bērnam ievērojami palīdz uzlabot uzticēšanās spējas attiecībās ar citiem cilvēkiem, šajā gadījumā, paša ģimeni. Terapeitiskās spēles laikā tiek izmantotas dažādas jautras un iesaistošas aktivitātes. Populāra ir arī smilšu spēļu terapijas metode ‘‘Smilšu spēļu bilžu valoda’’, kas labāk palīdz izprast bērnu.

Bieži vien ģimenes locekļi mēdz aizmirst, ka paši ir bijuši jauni un lietas, kuras tagad šķiet bijušas bezjēdzīgas, agrāk ir sagādājušas prieku, tāpēc tās nevajadzētu aizliegt bērniem. Ģimenes psihologs palīdzēs risināt uzvedības u.c. noteikumu pastāvēšanu ģimenē, kas ietekmē katra cilvēka dzīvi. Bērniem nepatīk iesīkstējušas lomas, kas to padara nepaklausīgu. Tas ir kā protests pastāvošajai ģimenes iekārtai. Psihologs var palīdzēt arī gadījumos, ja arī vēl nav bērnu, tādējādi stiprinot laulības dzīvi. Tas palīdz arī gadījumos, ja viens no cilvēkiem vēlas veidot pilntiesīgu ģimeni ar bērnu, bet otram šķiet, ka nav tam gatavs.

Ģimenes psihologs spēj ievērojami palīdzēt bioloģisko, audžu un adoptēto bērnu attiecību uzlabošanā, kā arī pašu laulības dzīvi. Ir iespējams radikāli mainīt ģimenes dzīvi uz pozitīvo pusi, tāpēc ir jāizmanto šāda iespēja. Tas palīdzes uzlabot arī vispārējo personas emocionālo stāvokli, jo nebūs tik daudz negatīvu emociju no sev tuvākajiem un pavērs iespēju savu ģimeni saukt par laimīgu.


Vēl derīgs pa tematu. Rekomendēju!